Wybór rusztowania.

Wybór odpowiedniego rusztowania jest niezwykle ważne przy każdej inwestycji. Zakup nieodpowiedniego rusztowania wiąże się ze stratami spowodowanymi brakiem użycia takiego rusztowania lub zwiększonymi kosztami eksploatacji. Zdecydowana większość rusztowań jest przystosowana do obciążenia podestu 200kg/m2. Wiele systemów pozwala na zwiększenie obciążenia ale trzeba wtedy zastosować krótsze podesty.

Wysokość standardowa rusztowania wynosi od 15 do 60 metrów. Im wyższe rusztowanie, tym jego cena wyższa, także warto się zastanowić nad tym ile tak naprawdę metrów potrzeba i na jakich wysokościach będziemy pracować.

Standardowa szerokość pomostów wynosi 70 cm, oczywiście są i tacy producenci co produkują pomosty nawet o szerokości nawet 110 cm. Oczywiście te szersze sa także droższe.

Rusztowanie typowe możemy budować jedynie w oparciu o dokumentację techniczno-ruchową (DTR), dlatego należy zwrócić uwagę kiedy możemy traktować rusztowanie jako typowe (określa to również DTR). Dla rusztowań nietypowych należy wykonywać specjalne obliczenia, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Zaletą połączeń zapadkowych jest szybki montaż, bez konieczności używania dodatkowych narzędzi, wadą mała sztywność połączenia oraz wystający bolec o który łatwo się zranić lub rozerwać ubranie. Połączenia klinowe i zaciskowe to bardziej czasochłonny montaż, wymagający użycia młotka, ale większa sztywność rusztowania.

Niektóre systemy, dzięki odpowiedniemu sposobowi montażu podestów, pozwalają na ich montaż i demontaż bez konieczności demontażu dociskającej je ramy pionowej wyższej kondygnacji. Zaletą takie rozwiązania jest umożliwienie zdemontowania pojedynczego pionu rusztowania bez konieczności rozbiórki całego rusztowania.

Stosowane są dwie niezależne poręcze (górna i pośrednia) lub ramy poręczowe. Zastosowanie ram poręczowych jest uzasadnione jeżeli pozwala nam to na rezygnację z zastosowania stężeń pionowych (ramy poręczowe usztywniają rusztowanie) w innych przypadkach zastosowanie niezależnych poręczy jest wygodniejsze.

Rusztowanie powinno posiadać deklarację zgodności z normą PN-M-49000 wydany przez producenta lub certyfikat zgodności z ww. normą wydany przez niezależną od producenta instytucję.

Profesjonalna piłka ręczna bydgoszcz dla każdego.

Profesjonalne reklama gorzów wielkopolski stron internetowych

Skuteczne odszkodowania powypadkowe za uszczerbek na zdrowiu.

Profesjonalna klimatyzacja daikin do twojego domu.

Profesjonalne bębny kablowe dla twojej firmy.

Zapisz się na wolontariat szczecin sportowy.

Najlepsze tlumiki ursynów do twojego samochodu.

Zapraszamy na wycieczki dla seniorów szczecin.