Rodzaje rusztowań.

Rusztowanie jest konstrukcją tymczasową, składającą się z pionowych i poziomych słupów. Słupy pionowe pełnią funkcje nośną a na słupach poziomych układa się pomosty, najczęściej z elementów metalowych, rzadziej z drewna.

Rodzaje rusztowań:

rusztowania ramowe - Pozwalają na bardzo szybkie i pewne obudowanie konstrukcji budowlanych, a przy użyciu wsporników (konsol) oraz dźwigarów umożliwiają obudowę obiektów o skomplikowanych kształtach. Rusztowania ramowe cechują się prostym i logicznym montażem, który gwarantuje uzyskanie praktycznych i bezpiecznych konstrukcji. -

rusztowania warszawskie - rusztowania warszawskie stosowane przy niedużych robotach remontowo-budowlanych do wysokości 8 m. Mogą być używane jako rusztowania przejezdne. Rusztowania te są bardzo proste w montażu i łatwe w transporcie. Wysokość rusztowania nie powinna przekraczać 4m, gdy rusztowanie jest narażone na działanie wiatru oraz 10m w przypadku, gdy rusztowanie jest zakotwione w ścianie.

rusztowania przejezdne - Rusztowania przejezdne wykonane są z różnych materiałów, najczęściej spotykanymi na rynku są rusztowania przejezdne wykonane z aluminium. Dzięki temu rusztowania są lekkie w porównaniu do standardowych, a możliwość złożenia pozwala nawet na bezproblemowe przewożenie większym samochodem. Zastosowanie rusztowań przejezdnych jest bardzo rozległe, są bardzo wygodne dla osób prowadzących różne prace konserwacyjne oraz budowlane na zewnątrz, ale też w wewnątrz pomieszczeń.

rusztowania rurowo - złączkowe - to rusztowania, w których zastosowanie znalazły rury stalowe. Rusztowania tego typu są bardziej uniwersalne wymagają jednak pracochłonności w ich montowaniu.

rusztowania systemowe - połączone różne systemy rusztowań

Profesjonalna piłka ręczna olsztyn dla każdego.

Profesjonalne reklama włocławek stron internetowych

Skuteczne odszkodowania powypadkowe za uszczerbek na zdrowiu.

Profesjonalna klimatyzacja daikin do twojego domu.

Profesjonalne bębny kablowe dla twojej firmy.

Zapisz się na wolontariat szczecin sportowy.

Najlepsze tlumiki ursynów do twojego samochodu.

Zapraszamy na wycieczki dla seniorów szczecin.