Rodzaje rusztowań.

Rusztowanie jest konstrukcją tymczasową, składającą się z pionowych i poziomych słupów. Słupy pionowe pełnią funkcje nośną a na słupach poziomych układa się pomosty, najczęściej z elementów metalowych, rzadziej z drewna.

Rodzaje rusztowań:

rusztowania ramowe - Pozwalają na bardzo szybkie i pewne obudowanie konstrukcji budowlanych, a przy użyciu wsporników (konsol) oraz dźwigarów umożliwiają obudowę obiektów o skomplikowanych kształtach. Rusztowania ramowe cechują się prostym i logicznym montażem, który gwarantuje uzyskanie praktycznych i bezpiecznych konstrukcji. -

rusztowania warszawskie - rusztowania warszawskie stosowane przy niedużych robotach remontowo-budowlanych do wysokości 8 m. Mogą być używane jako rusztowania przejezdne. Rusztowania te są bardzo proste w montażu i łatwe w transporcie. Wysokość rusztowania nie powinna przekraczać 4m, gdy rusztowanie jest narażone na działanie wiatru oraz 10m w przypadku, gdy rusztowanie jest zakotwione w ścianie.

rusztowania przejezdne - Rusztowania przejezdne wykonane są z różnych materiałów, najczęściej spotykanymi na rynku są rusztowania przejezdne wykonane z aluminium. Dzięki temu rusztowania są lekkie w porównaniu do standardowych, a możliwość złożenia pozwala nawet na bezproblemowe przewożenie większym samochodem. Zastosowanie rusztowań przejezdnych jest bardzo rozległe, są bardzo wygodne dla osób prowadzących różne prace konserwacyjne oraz budowlane na zewnątrz, ale też w wewnątrz pomieszczeń.

rusztowania rurowo - złączkowe - to rusztowania, w których zastosowanie znalazły rury stalowe. Rusztowania tego typu są bardziej uniwersalne wymagają jednak pracochłonności w ich montowaniu.

rusztowania systemowe - połączone różne systemy rusztowań

Profesjonalna piłka ręczna olsztyn dla każdego.

Profesjonalne pozycjonowanie włocławek stron internetowych

Skuteczne odszkodowania powypadkowe katowice za uszczerbek na zdrowiu.

Profesjonalna klimatyzacja daikin do twojego domu.